Jahutusvedelikud

Efektiivne mootorikaitse kõigil temperatuuridel

Neste tõhus jahutusvedeliku lisapakett kaitseb sõiduki mootorit ja jahutussüsteemi nii madalatel kui ka kõrgetel temperatuuridel. Neste tootevalikusse kuuluvad nii traditsioonilised jahutusvedelikud kui ka kvaliteetsed jahutusvedelikud, millel on paljude automarkide jaoks pikendatud asendusintervall. Neil on suurepärane külmakindlus ja nad kaitsevad jahutussüsteemi täielikult korrosiooni eest.

Jahutusvedelikud

Neste jahutusvedelikud on etüleenil või propüleenglükoolil põhinevad jahutusvedelikud, mis sobivad mootorsõidukite jahutussüsteemidele. Baasvedelikuna kasutatavad glükoolid tagavad hea kaitse külmumise vastu ja erinevad lisaained kaitsevad jahutussüsteemi komponente korrosiooni eest.

Vahetuse sagedus

Jahutusvedelikus kasutatavad lisaained dikteerivad selle toimivuse, mis koos mootoritootja soovitustega määrab vahetamise sageduse.

Külmumiskindlus ja selle mõõtmine

Etüleenglükoolil põhinevate jahutusvedelike külmumiskindlust saab mõõta kas gravimeetri või refraktomeetriga. Gravimeetriga mõõtmine võib aga anda ebatäpseid tulemusi näiteks jahutusvedeliku ebapuhtuste ja lisandite tõttu. Enamasti annab refraktomeeter täpsemaid tulemusi. Propüleenglükoolipõhiste jahutusvedelike (Neste Biocoolant Longlife) mõõtmist ei saa teha gravimeetriga, sest kui vee ja baasglükooli erikaal on peaaegu sama, ei saa propüleenglükooli mahtu määrata. Sellisel juhul on refraktomeeter õige kasutatav mõõteseade.

TELLI E-POEST »